internetová kniha

Kdo chce prožít radost ze shledání, musí mít odvahu odejít,
kdo chce poznat sjednocení, musí mít odvahu oddělit se
a kdo chce nalézt lásku, musí mít odvahu jí ztratit. 

                       Novinky na webu 

Moje Nová spiritualita

07.12.2011 22:43

Jak poznat pravdivé spirituální informace v moři internetu?

Po internetu se šíří texty lidí, kteří se vydávají za mistry či učitele, za kanály komunikace se spirituálními bytostmi, za posly nesoucí proroctví. Tuším, že jejich pravdy, moudrosti či osvícení jsou pochybné, ale mají davy následovníků, obdivovatelů a vzývatelů. Často, když ke mně jejich texty...
20.11.2011 14:45

Lze nahradit čakry něčím jiným?

Některým lidem se zdá, že čakry jsou „zastaralé“, pořádně nefungují, furt se zacpávají a hledají něco jiného.  Když ovšem chápeme fungování a význam lidského energetického systému, je nám jasné, že odstranit čakry je asi tak snadné jako odstranit jakýkoliv jiný systém v lidském těle,...
10.11.2011 10:38

Poznámky z Facebooku (3)

Vnitřní samosoudce dne 19. září 2011 v 17:29 Nejvíc bolesti nám způsobuje náš vnitřní samosoudce, který hodnotí nás samé podle hlasů lidí kolem. Už od dětství nám druzí vštěpují, jací bychom měli být, co bychom měli či neměli dělat a bedlivě posuzují, jestli takovými skutečně jsme. Nakonec v...
19.09.2011 16:26

Poznámky z Facebooku (2)

Má aplikace duchovna dne 23. srpen 2011 v 18:12 Na zvládání složitých životních situací používám dvě metody - Čtyři dohody nebo ho´oponopono - obě obsahují krátkou sadu jednoduchých rad či připomínek, které si jsem schopen zapamatovat a vybavit i v těžkých chvílích a obě směřují mou mysl tam,...

Povídky a příběhy

01.02.2011 15:33

Tohle všechno je láska

Jednou jsme měli seminář a na otázku, co cítíme, spoustu z nás odpovídalo, že lásku. A lektor se z nás pořád snažil dostat něco víc a pak napsal na tabuli Škálu emocí ....   Š Radost / Poznání / Svoboda / Láska / Vděčnost T Vášeň Ě Nadšení / Dychtivost / Optimismus S Pozitivní očekávání T...
01.02.2011 15:30

Kristova léta, dámy…

24.9.2004 Co si holky po třicítce představují pod pojmem „romantická láska“? Opravdu po ní tak toužíte? Fakt by mě to zajímalo.  Jako ty čtyři nebo pět z toho dokumentu, takhle jsem si je zapamatoval, jsou to možná jen úlomky charakterů, ale taky to jsou věty, které mě na nich zaujaly. Ta...
01.02.2011 15:07

Jsem normální

Mám šílenou radost, blééé, blééé, hihihi, protože jsem se dozvěděl, že jsem normální. Řekla mi to naše nová osobní váha. Možná že už máte doma v koupelně podobný výkřik techniky, umělecky vyvedený kus skla na stříbrných nožkách, jaký jsme si včera pořídili my. Jsem uchvácen, ohromen, šťasten....
01.02.2011 12:27

Změna světa

 Změna světa byla touhou mnoha generací. Nejstarší věta, která byla nalezena a přeložena prý zní "časy se mění, svět není co býval". Někteří viděli cíl svého snažení ve světě, který zmizel, ve ztraceném zlatém věku, do kterého se chtěli vrátit. Někteří vymysleli ideální svět budoucnosti a...

Spiritualita a společnost

17.03.2012 19:26

Rozhovor o revoluci a tanci

Jirka: Česká republika, česká společnost, neplodí vůdce. Narozdíl třeba od Spojených států, Ruska, a dalších zemí. Samozřejmě, může za to z velké části naše ustrašená minulost a naprosté podřízení se hned 3, resp. 4 totalitním paradigmatům v posledních 100 letech. Naši předci měli jediný cíl:...
16.12.2011 08:15

Na blbou otázku, blbá odpověď

Statistici si lámou hlavu nad tím, proč 4,77 milionu lidí neodpovědělo na otázku o víře, spekulují o naší lenosti nebo bojkotu nepovinných otázek. Můj názor je, že se hlavně špatně zeptali. Vlastně jsem nezaškrtnul ani jednu ze tří nabízených odpovědí (věřící-hlásící se k církvi,náboženské...
10.11.2011 12:47

Nový vstup do života

Těžko si představit hroznější vstup do života, než vymyslelo zdravotnictví, když jsme byli jako miminka odděleni od maminek, nebyly respektovány naše přirozené potřeby bezpečí, ticha, tepla a temnoty, když jsme museli od prvního okamžiku bojovat o život a pozornost křikem a pláčem. Poznamenalo...
10.11.2011 09:59

Přežije teorie relativity?

Světem hýbá objev italských vědců, kteří pozorovali neutrina vylétající z urychlovače ve švýcarském CERNu, a kteří zjistili, že neutrina k nim přiletí o 60 nanosekund dříve, než by přiletěly fotony, čili na 730 km dlouhé trase získala neutrina náskok 18 metrů. Pokud za tím není chyba v měření, je...

Cizí inspirativní texty

29.01.2012 18:03

Spirituální dimenze osobnosti – výzva pro současnou pedagogiku

Zdeněk Helus Současná krize, jejíž dopady jsou stále zjevnější a hrozivější, má mnohem širší souvislosti a hlubší význam, než se běžně míní. Proto také opatření, jak jí čelit, jsou málo účinná, vesměs ve svých důsledcích vedou k eskalaci problémů. Jedná se o krizí člověka, který neuplatňuje...
17.12.2011 11:16

Kvantový aktivista - text

o spiritualitě kvantové fyziky. V inspirativním filmu revoluční fyzik, doktor Amit Goswami, sdílí svůj pohled na neomezený potenciál vědomí jako podstaty všech cítících bytostí, a přemosťuje ohromnou propast, která leží mezi kvantovou fyzikou na straně jedné a duchovními představami Indie na...
11.12.2011 19:44

Kvantový aktivista

film o spiritualitě kvantové fyziky V tomto inspirativním filmu revoluční fyzik, doktor Amit Goswami, sdílí svůj pohled na neomezený potenciál vědomí jako podstaty všech cítících bytostí, a přemosťuje ohromnou propast, která leží mezi kvantovou fyzikou na straně jedné a duchovními představami...
06.12.2011 09:16

Osho - O emocích

Proč je tak obtížné a děsivé vyjádřit vlastní pocity a být sám sebou? Vyjádřit vlastní pocity a být sám sebou je obtížné, protože vám tisíce let vtloukali do hlavy, že své pocity musíte potlačovat, až se to stalo součástí kolektivního nevědomí. Tisíce let vám tvrdili, abyste nebyli sami sebou....

Vyhledávání

Internetová kniha Nová Země

Tahle stránka je knihou mého života, který jsem zachytával do různých textu a v posledních letech publikoval na mnoha webech. Všechny mají společné téma: spirituální cestu. Je to cesta mezi současností a světem budoucnosti, kterému říkáme s přáteli Nová Země. V mých textech psaných v různých časech a pro různé publikum zachycuju své vize Nové Země, života a spirituaity na ní i způsoby, jak Novou Zemi můžeme společně zhmotnit, často vidím kontrasty mezi současností a tím, o jaké budoucnosti mluví mé srdce.

Jsou zde mé texty o Nové spiritualitě, tak jak jí chápu a rozvíjím, vznikající channelingem nebo podle moudrosti srdce. Občas také píšu povídky a básničky, někdy humorné jindy romanitické, často jsou to též příběhy minulých životů. Mou pozornost také poutá svět a jeho problémy - politika, ekonomika, věda atd. a snažím se na ně dívat z odstupu či nadhledu. A pak jsou zde texty a úvahy o různých mých aktivitách, projektech, vizích a dalších oblastech zájmu.

Tvořím tento web jako kroniku či archiv, jako můj osobní prostor a zdroj inspirace.

Ilumauir Kamil

Moje blogy

Cesty duší (2007-2011) 

Nová Země (2007-dosud)

Humanity´s Team Plus (2008-dosud)

HT komunita (2008-dosud)

Nová Země 2010 (2010-dosud)

Blog iDnes (2007-dosud)

Písmák (2002-2006)

 

symbol Ilumauira

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode

TOPlist